Zgodne z prawami natury techniki stosowane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety zielonych dachów.

Po zachłyśnięciu się technologicznymi nowinkami ludzie zaczynają wracać do natury. Szczególnie widoczne jest to w budownictwie, gdzie obecne trendy wręcz nakazują, żeby powstałe obiekty były jak ekologiczne i oszczędne. Dotyczy to na przykład użycia odpowiednich technologii które oszczędzają energię, ale także otoczeniu budynku dużą ilością zieleni.

Zielony dach

Źródło: www.flickr.com

Jednym z ciekawszych sposobów na zapewnienie sobie dużej ilości zieleni jest wykorzystanie powierzchni dachu.strona uszczelnianie dachu uszczelnianie dachuTakie rozwiązanie doskonale sprawdza się w budynkach mających dachy płaskie, a we wszystkich większych miastach będzie ich spora ilość. Konstrukcje tego typu można także zastosować przy jednorodzinnym budownictwie, z tym że tu należy uważać na nachylenie, które nie może przekraczać trzydziestu procent. Pomimo tego, że postawienie dachu zielonego zwiększa ogólne wydatki na inwestycję, to jednak jego zalety, zwłaszcza ekologiczne, są bardzo duże. Z tego też powodu dachy zielone zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością pośród inwestorów budujących różne obiekty – polecane produkty.

Dachówki bitumiczne Tegola

Autor: www.tegola-polonia.com.pl

Zielone dachy posiadają bardzo dużo plusów. Zieleń, rosnąca na nich bardzo dobrze tłumi hałas, a oprócz tego stanowi naturalną regulację mikroklimatu. Niezwykle ważne jest również czyszczenie powietrza i produkowanie tlenu, zwłaszcza w dużych miastach ma to naprawdę duże znaczenie. Aby dach z zieleni mógł odpowiednio spełniać swoją rolę, to powinien być odpowiednio wykonany. Jeśli będzie się pamiętało o kilku sprawach, to tak zbudowany dach(zobacz wpusty dachowe cena) będzie służył przez wiele długich lat, przeważnie jest dużo wytrzymalszy niż normalne pokrycia dachowe.

Dzisiejsze technologie wykorzystujące maty wegetacyjne znacznie ułatwiają montaż i późniejsze używanie. Takie maty wystarczy rozłożyć na płaskiej powierzchni i w zasadzie dach będzie gotowy, zachowując rzecz jasna wszystkie zalety, a o całą resztę zadba już natura. Jednym z pionierów takiej technologii stała się firma Viacon, producent tanich i prostych w montażu zielonych dachów, która się cieszy dużą renomą na tym rynku.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather