Z jakiego powodu magnez jest tak ważny dla organizmu człowieka?

Magnez jest jednym z bardzo ważnych pierwiastków dla życia ludzkich istot – uczestniczy w około 300 procesach biochemicznych naszych ciał. Sama ta liczba może uzmysłowić fakt, jak niezbędnym jest on elementem. Wielu ludzi jednak niedomaga z powodu niedoborów magnezu, co w dużym stopniu odbija się na ich stanie zdrowia.
Najgroźniejszy dla naszych organizmów jest niedobór przewlekły, który potrafi w znacznym stopniu zdestabilizować funkcjonowanie naszych ciał.

prawo budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak konkretnie?
Przede wszystkim magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego. Bierze udział w natlenianiu, ale też zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych mózgu. Z tego powodu nasze organizmy są spokojniejsze. My sami, dostarczając ciału zalecane ilości tego pierwiastka, jesteśmy bardziej zrównoważeni, mniej nerwowi i skłonni do depresji, lepiej się skupiamy i myślimy.
magnez
Magnez jest jednym z głównych budulców układu kostnego. Jest on zatem bardzo istotny dla dzieci i osób, które niepokoją się ewentualnością rozwoju osteoporozy. Ten życiodajny pierwiastek jest także bardzo ważny dla układu naczyniowo-sercowego – obecność magnezu zmniejsza perspektywę zaburzeń w pracy serca i pomaga w jego leczeniu. Zapobiega obkurczaniu się żył i tętnic, a także powstawaniu skrzepów, jego niedobór wzmaga prawdopodobieństwo nie tylko zawału mięśnia sercowego, ale również niedokrwiennego udaru mózgu.
Magnez wpływa na nasz układ trawienny, pomaga w oddychaniu, reguluje napięcie mięśniowe, jest ważny dla pracy tarczycy itd. Jego obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w organizmie człowieka.

Zainteresowały Cię prezentowane zagadnienia? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze, co zawiera w tym temacie ta polecana strona. Odnajdziesz tam pokrewne informacje.

Dlatego jego przewlekły niedobór bywa dla nas zabójczy.

Skąd wiedzieć, że warto zbadać jego poziom? Podstawowymi oznakami mogą być stałe rozdrażnienie i kiepski humor, skurcze mięśni (typowe jest drganie powieki), problemy ze snem, męczliwość.

Kiedy zauważymy takie objawy, warto zapytać lekarza o to, jak dalej działać. oczywiście suplementacja jest jednym ze sposobów, ale przeważenie długofalowo efektywna jest zmiana sposobu żywienia i trybu życia.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather