Który klimatyzator wybrać?

Klimatyzator monoblokowy

Mimo iż znajdujemy się w klimacie umiarkowanym, tropikalne lato czy śnieżna zima nie jest dla nas czymś niezwykłym. Określanie klimatyzatorów niepozornymi maszynami o ogromnych możliwościach nie jest przesadne. Dzisiaj, nikt z nas nie wyobraża sobie nowoczesnego lokalu pozbawionego klimatyzacji. Odpowiednio dobrana temperatura jest niezbędna do zapewnienia komfortu pracowników, kontrahentów, a także rangi miejsca.

Ewolucja klimatyzacjiPierwsze klimatyzatory można jeszcze znaleźć w starych budynkach, przypominają one wyglądem szare kwadraty zamontowane pod oknami, na zewnątrz elewacji. Z powodu hałasu jaki emitowały były z czasem zastępowane dyskretniejszymi i nowocześniejszymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odizolowaną jednostką o najgłośniejszej pracy.

Jaki klimatyzator wybrać?Klimatyzatory możemy podzielić ze względu na tryb pracy, tryb montażu lub mobilność. Podział ze względu na tryb pracy wyróżnia klimatyzatory tylko o funkcji chłodzenia lub takie, które chłodzą i grzeją jednocześnie.

Ten odnośnik do witryny (http://bramkor.pl/beninca) pokaże Ci interesujące dane na opisywany temat, które będą niezwykle wciągające i starannie opiszą ten wątek.

Drugi podział ze względu na tryb montażu wyróżnia klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe oraz podstropowe. Ostatni i zarazem najpopularniejszy podział uzależniony jest od mobilności klimatyzatora – „>.

Dla kogo klimatyzatory przenośne?Klimatyzatory przenośne są bardzo popularne i dostępne nawet w zwykłych supermarketach. Wyposażone w koła, dzięki którym można je z łatwością przesunąć do pomieszczenia, które ma być schłodzone lub ogrzane.

Ciekawe dane na ten temat poczytaj również (http://www.itb.pl/europejskie-oceny-techniczne-krajowe-oceny-i-rekomendacje-techniczne.html) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu mnóstwo ciekawych informacji, które będą niezwykle wciągające.

Występują w mniejszych biurach, sklepach czy drobnych punktach gastronomicznych. Wydajnie schłodzą małe pomieszczenie. Ich podstawową wadą jest głośna praca, oraz mała wydajność chłodzenia.

Klimatyzacja stacjonarna – gdzie i kiedy będzie skuteczna?.Przeciwieństwem klimatyzacji przenośnej są klimatyzatory stacjonarne. Mogą być wbudowane w ściany, podłogę czy w sufit. Wybór zależy od grubości naszego portfela, ponieważ im bardziej ukryta i rozbudowana klimatyzacja, tym więcej będzie nas kosztować jej montaż. Należy jednak wziąć pod uwagę, że klimatyzacja stacjonarna będzie nam dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest bardziej wydajna. Klimatyzatory stacjonarne są idealnym rozwiązaniem dla większych pomieszczeń – biur, galerii handlowych, urzędów, restauracji czy mieszkań.

Selekcja typu klimatyzacji nie jest łatwa i zależy od wielkości pomieszczenia klimatyzowanego i funkcji jaką pełni. Nowoczesne lokale czy mieszkania wyposażone są w klimatyzację stacjonarną, która bez względu na pogodę utrzyma odpowiedni komfort cieplny pomieszczenia – moje źródła o firmie Klimatop. Na wyborze odpowiedniego klimatyzatora nie należy oszczędzać, bowiem jest to inwestycja, która z czasem z pewnością zaprocentuje, chociażby w postaci klientów i kontrahentów odwiedzających nasze biura czy lokale.

Źródło: KLIMA-TOP
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather