W jaki sposób wybrać odpowiedniego dewelopera

Decydując się na zakup nowego mieszkania, należy przed wszystkim dobrze wybrać dewelopera. Warto upewnić się, jak inwestor spełnia rozstrzygnięcia nowej ustawy deweloperskiej, czy pomaga nabywcom z formalnościami powiązanymi z kredytem jak też co może zaproponować poza samym apartamentem.

salon

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Od doboru lokum do przyjęcia kluczy wiedzie nieraz długa droga, w związku z tym należy po pierwsze uzbroić się w wytrwałość, a po drugie rzetelnie zbadać oferty deweloperów.

Czy któreś komentarze o nas tego tekstu Cię zaintrygowały? Zatem będzie nam niezwykle miło, jeżeli dołączysz do nich również swe zdanie.

W trakcie sprawdzania dewelopera, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne kwestie: pierwsza z nich dotyczy tego, w jaki sposób pomaga on własnym klientom w staraniach o pożyczkę, druga zaś dotyczy wyboru dewelopera, który zadba o swego mieszkańca nie jedynie przed nabyciem, ale dodatkowo po nim. Zakup mieszkanka to nie lada koszt, który w większości wypadków finansuje pożyczka zaciągnięta na 20-30 lat. Program rabatowy, który oferują deweloperzy własnym rezydentom nierzadko umożliwia kupno sprzętu AGD, mebli, paneli podłogowych

jasna kuchnia

Źródło: flickr.com

Dobrze też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób inwestor realizuje postanowienia regulacji deweloperskiej, jaka weszła w życie dn. 29 kwietnia br.. Jej głównym celem jest wzrost bezpieczeństwa prawnego jak też finansowego jednostek kupujących mieszkania. Realizacja tychże regulacji opierać się będzie na trzech podejściach: umowie , rachunku powierniczym jak też prospekcie informacyjnym.

Ów trzeci złożony jest z dwóch części: początkowej – całościowej, w jakiej znajdzie się opis inwestycji, jej stan prawny jak też harmonogram robót budowlanych.

Czyżby na danej stronie (http://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/) coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę przeczytać dużo szczegółów na ów temat? Nie ma przeszkód. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

W drugiej : informacje tyczące się konkretnego lokalu, jaki pragnie kupić kupujący. Ustawa żąda od dewelopera, by zaprezentował klientowi tak zwany prospekt informacyjny, który niesie informacje prawne i finansowe o inwestycji oraz deweloperze. Umowa jest sporządzana w obecności rejenta, jej koszta pokrywają po połowie deweloper oraz kupujący. Roszczenia klienta wypływające z umowy będą wówczas wprowadzone do księgi wieczystej nieruchomości.
Teraz gdy już wiadomo na co zwrócić uwagę, wystarczy wystukać w przeglądarkę frazę mieszkanie Wrocław (gdy poszukujemy mieszkania we Wrocławiu), o otrzymamy całe mnóstwo rezultatów.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather