W jaki sposób należy montować klimatyzator naścienny typu split?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora pod względem własnych potrzeb, oczekiwań czy możliwości finansowych, to początkowy krok do tego, żeby w domu zawsze była miła oraz właściwa temperatura. Następnym etapem jest montaż tego typu sprzętu.

montaż klimatyzatora naściennego

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com
Już podczas wstępnych rozmów o wyborze klimatyzatora, czasami przypomina się interesantom, że odpowiedni montaż jest tak samo ważny, jak samo urządzenie.

Jeśli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj (https://www.miloapart.pl/lokalizacja) i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jest tak dlatego, że od tego zależy żywotność i prawidłowe działanie tego typu urządzenia. Istotna jest także skuteczność funkcjonowania. Montaż klimatyzatora zależy od jego typu. Przykładowo klimatyzator kompaktowy monoblokowy jest dosyć łatwy w obsługiwaniu, a jego instalacja polega na wstawieniu urządzenia do danego pomieszczenia oraz wystawieniu przez okno specjalnej rurki odprowadzającej ciepłe powietrze. Z drugiej jednak strony przez to samo otwarte okno do pokoju dostaje się także nagrzane powietrze z zewnątrz, co bardzo obniża efektywność chłodzenia. Powinniśmy też pamiętać o tym, że klimatyzator kompaktowy jest stosunkowo głośny, z tego też powodu osoby będące w chłodzonym pomieszczeniu mogą poczuć jakiegoś typu dyskomfort.

Często kupowane do prywatnego użytku są klimatyzatory naścienne typu split oraz multisplit. Potrzebują one profesjonalnego montażu. W pokoju, w którym ma zostać położona jednostka wewnętrzna, wybiera się optymalne miejsce instalacji. Nie powinno ono być przypadkowe oraz bardzo ważne jest umiejscowienie pod względem pozostałych urządzeń i pomieszczeń, w których spędza się największą ilość czasu. Na wskazanej ścianie zewnętrznej należy zamieścić na odpowiednim wsporniku jednostkę zewnętrzną.

Następnie obie jednostki się łączy przy pomocy miedzianych rurek i warto mieć świadomość, że im mniejsza będzie moc chłodnicza urządzenia, to tym mniejsza dopuszczalna jest odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną i jednostką wewnętrzną. Tego typu montaż klimatyzatora naściennego może zająć przeważnie od 5 do 10 godzin. Aby to wykonać trzeba wywiercić otwór o małej średnicy.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather