Tynki pomału przestają być jedyną opcją przy wykonywaniu elewacji domu

Przez lata ocieplony oraz otynkowany dom był wyznacznikiem zasobnego portfela. Współcześnie spektrum zakupu tworzywa znacznie się zwiększyło.
Współcześnie możemy wybierać różnorakie metody wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który do tej pory był z reguły jedyną opcją, rozwija się oraz ma kilka podkategorii. Może być na przykład silikonowy czy silikatowe. Pierwszy bywa polecany dla budynków, które mogą się szybko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy ruchliwych ulicach), bo dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wtedy utrudnia osadzanie się pyłu. Te drugie z kolei są odporne na grzyby oraz porosty. Musimy również zastanowić się ile warstw tynku położyć. Bywają bowiem tynki cienko- i grubowarstwowe. W naszej ojczyźnie o wiele częściej wybierane bywają tynki o kilku warstwach.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Jednak takiego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej możemy także wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem lub drewnem. Istnieją też odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz fantastycznie znoszą wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Trzeba zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj bowiem wszystkie te metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej eleganckich oraz także najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather