Kategoria: Nieruchomości

Jakie są najważniejsze sprawy, o jakich trzeba pomyśleć szukając dla siebie nowego mieszkania.

Mając w planach kupno swojego mieszkania należy podjąć wiele ważnych decyzji. W naszym kraju inwestycje tego typu przeważnie się robi raz w całym życiu, z tego też powodu warto wszystkie tematy naprawdę solidnie przemyśleć, aby za jakiś czas nie żałować podjętej decyzji. Rzecz jasna można po kilku latach dotychczasowy lokal sprzedać i kupić nowy, jednak będzie się to na pewno wiązało z dużymi wydatkami, a i pracy w wykończenie i urządzenie wszystkiego na pewno się trochę włoży. Dlatego też w wielu przypadkach lepiej będzie od razu odpowiednio wybrać, niż po jakimś czasie zabierać się za zmienianie. Jedną z istotniejszych spraw, o której powinno się na początku pomyśleć, jest położenie. W dużych miastach nowe inwestycje mieszkaniowe mogą powstawać w rozmaitych miejscach, i w samym centrum, jeżeli znajdą się tylko jakieś działki, i na peryferiach. Im większa odległość od centrum tym niższe ceny, ale pamiętać należy o jednej istotnej sprawie. Z mieszkania będzie trzeba każdego dnia dojechać do pracy czy do szkoły z dziećmi, więc wybór odległego miejsca może spowodować konieczność zakupu dwóch aut i naprawdę spore koszty paliwa. Z tego też powodu niekiedy lepszym rozwiązaniem może być kupno lokalu nieco bliżej, zwłaszcza że w miejscowościach takich jak Rzeszów różnice w cenach nie będą bardzo duże.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Korzystny zakup wygodnego mieszkania od przedstawiciela nieruchomości

Nowoczesne mieszkania prosto od deweloperów cieszą się ogromnym powodzeniem na polskim rynku. Polacy bardzo chętnie decydują się na zakup właśnie tego typu nieruchomości, uświadamiając sobie korzyści, jakie płyną z tego rodzaju inwestycji. Warto nadmienić, że w dzisiejszych czasach naprawdę łatwo można dotrzeć do określonych propozycji sprzedaży, co jest znacznym ułatwieniem dla potencjalnych nabywców. Read More
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Czy nabycie własnego mieszkania przekracza nasze możliwości finansowe?

Wielu z nas w szeregu przypadków pragnie zdobyć swoje własne mieszkanie. W praktyce bowiem w wielu przypadkach okazuje się, że mieszkanie kolejnego roku z rodzicami jest dla nas bardzo uciążliwe, tym samym też obligatoryjnie jesteśmy zmuszeni do zmiany naszego miejsca zamieszkania. W tej kwestii rzecz jasna bardzo dużo zależy od naszych możliwości finansowych, niemniej tymczasem nawet gdy nie są one rozległe, to istnieją pewne sposoby na pozyskanie dodatkowej i raz za razem zbawiennej gotówki na uzyskanie własnego mieszkania.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Jakie są popularne metody finansowania kupna nieruchomości, jakie plusy będzie miał leasing mieszkań.

Pośród klientów najchętniej wybieraną formą finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Posiadają one całkiem spore zalety, chociaż ostatnio ich dostępność trochę się zmniejszyła przez zaostrzenie kryteriów przyznawania. Tym sposobem można sfinansować zakup domu czy mieszkania w prawie pełnej wysokości transakcji, resztę należy dołożyć z własnych środków. W przypadku kredytów hipotecznych normą jest, że właścicielem mieszkania będzie osoba która taki kredyt bierze, a na hipotece jest wpisany bank.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wyprowadź się nad Bałtyk

Czy zastanawialiście się kiedyś nad przeniesieniem się nad morze? Trójmiasto jest świetną lokalizacją, jeśli pragniemy zamieszkać blisko morza, przy tym rozbudowując swoją karierę w jednej z najszybciej rozwijających się okolic w Polsce to idealny wybór. Oczywiście, ceny lokali są dość spore, lecz do wyboru jest ich tak wiele, że możemy wyszukać coś na naszą kieszeń. Kiedy idzie o mieszkania Gdańsk ma ich w ofercie całe mnóstwo, tak nowych jak i z rynku wtórnego.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather