Świat terminów, niezrozumiałych pojęć i definicji. Jak odnaleźć się w tym zamieszaniu? Jak sprawić, aby zrozumieć jak najwięcej

Żyjemy w świecie pojęć, niezrozumiałych do końca terminów, definicji, metodologii i wielu ciekawych naukowych, ale nie tylko zjawisk. Co było odkrywcze jeszcze nie dawno teraz jest już czymś powszechnym, co przed nami zbliża się bardzo szybko. Trzeba przyznać, że nigdy wcześniej nie było aż tak dynamicznego postępu w zakresie przetwarzania informacji. Dlaczego się tak stało? No tak, wiele rzeczy, ale najbardziej chyba internet. To dzięki niemu ludzie na całym świecie mogą komunikować się bez problemów, możliwe stało się korzystanie z niezwykle przydatnych i nowoczesnych narzędzi, internet sprawił w końcu, że nie jesteśmy skazani na niewiedzę, gdyż prawie wszystko można w nim odszukać.

grunty

Autor: firegrind
Źródło: farm3.static.flickr.com/
Wiedzą to szczególnie ludzie, którzy często muszą czerpać z wielu źródeł. Kiedyś trzeba było wertować księgi, chodzić do czytelni, sprawdzać stare księgi i tak dalej. A teraz, poza tymi czynnościami, które wykonują oczywiście w zdecydowanie mniejszej skali, wszystko właściwie idzie znaleźć w sieci. To niesamowite. Ale nawet nie trzeba sięgać aż po takie osoby. No przecież przeciętny człowiek, gdy chce się czegoś dowiedzieć na przykład o badanie zagęszczenia gruntu lub odwierty geotechniczne, to może to w prosty sposób sprawdzić – .
Kiedyś musiałby skonsultować się ze specjalistą, czy poprosić kogoś z rodziny. Teraz oprócz tego, że

grunty

Autor: tommy japan
Źródło: http://www.flickr.com

odszuka pewne informacje, spis firm, które to robią, to dodatkowo sprawdzi, co sądzą o nich inni klienci. To też szansa dla samych przedsiębiorstw,ponieważ w Internecie można w bardzo łatwy sposób kreować się na eksperta – . Przykładowo prowadzenie bloga to bardzo prosty i niezwykle cenny sposób, żeby zdobyć nowych klientów. Oczywiście, coraz więcej osób pisze blogi, więc trzeba natrudzić się nieco i być oryginalnym, aby zaistnieć, no ale dla chcącego nic trudnego.

Tak więc, żyjemy w czasach możliwości, łatwego odszukiwania informacji, a z drugiej strony jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim natłokiem nowych informacji. Właśnie to jest dwoistość Internetu, medium, które bardzo pomaga, zalewając jednocześnie nas swoim nawałem informacji. Aby to pogodzić trzeba umieć poruszać się sprawnie w środowisku internetowym.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather