Tag: schody

schody

Czy warto posiadać w domu antresolę – atuty takiego rozwiązania

Antresola to doskonały sposób na urozmaicenie przestrzeni we wnętrzu. Zbudowana w wysokim pokoju to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni: można tu urządzić sypialnię, pawlacz bądź miejsce pracy. Ale antresola pojawia się również w projektach nowo powstałych domów wolno stojących w charakterze interesującego rozwiązania przestrzennego, bowiem antresola w domu to niezwykle atrakcyjne rezultaty przestrzenne we wnętrzu.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Najbardziej praktyczne schody strychowe

Właściwie dobrane schody strychowe pozwalają na szybkie i bezpieczne wejście na strych, a równocześnie można je złożyć, podczas gdy ich nie używamy. Sprawdzą się zarówno na poddaszach użytkowanych, jak i takich, na które wstępujemy okazjonalnie. W zależności od pragnień, jest możliwość wybrać schody montowane na stałe względnie zginane, te drugie są szczególnie zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody z drewna czy też z metalu, a także zaopatrzone w przyrządy specjalne, jak np. barierka, jaka umożliwia bezpieczne użytkowanie.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Schody jako ozdoba domu

Wszyscy pragniemy mieć pięknie umeblowane mieszkanie. W dobrze zagospodarowanych wnętrzach nie tylko wygodnie się przebywa i odpoczywa. Dom urządzony ze smakiem to też powód do dumy dla jego mieszkańców, dlatego robimy co w naszej mocy, aby panowała w nim wyjątkowa aura. Najważniejsze zadanie musimy wypełnić na samym początku, gdy urządzamy nasze wnętrza od zera. Odpowiednio wcześniej należy wszystko sobie właściwie obmyślić. Później należy wykonywać dany schemat punkt po punkcie. Jeżeli wszystko sobie szczegółowo wcześniej przemyślimy, unikniemy potem aranżacyjnego bałaganu.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

I hartowane, i to zwyczajne szkło jest wykorzystywane nie tylko do dekoracji domowych wnętrz, lecz także do ich wyposażania

Gdy na początku zeszłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego pomysł 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Rzecz jasna obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało praktyczne, ale pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach supernowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa znakiem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie jest twarde jak stal.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather