Rok 2015 – czy to dobry moment do zainwestowania w kupno własnych czterech ścian?

Zakupienie swojego mieszkania to dzisiaj kategorycznie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu normalny Polak. Ceny nieruchomości w kraju są na tyle wysokie, że koniecznością jest zaciągnięcie obciążającego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez znaczącą część życia, niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to odpowiedni moment, aby nabyć własne cztery ściany?

Fachowcy są zdania, że rok 2015 nie będzie widocznie różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, toteż gdy ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to z pewnością bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na tym samym poziomie. Co więcej, banki bardziej przychylnie patrzą na klientów, którzy zamierzają nabyć mieszkanie.

Kliknij tutaj, żeby przekonać się, co inny serwis udostępnił na ten wątek. To z pewnością też Cię zaciekawi.

Trzeba jednak pamiętać, że w 2015 roku

nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

niezbędne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kredytowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej kwoty mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, którym jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które pragną nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym. Oczywiście, ograniczenia obowiązują również w odniesieniu do do wielkości mieszkania lub jego ceny za metr kwadratowy.

Jeśli sądzisz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu oraz kliknij w odsyłacz znajdujący się tutaj.

Dopuszczalna wielkość zależy głównie od ilości dzieci posiadanych przez daną osobę lub partnerów. Z tego powodu przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się prężnie rozwijał. Jest to też znakomita wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje również wzrost podaży, toteż liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Oczywiście, zanim podejmie się decyzję o zakupie własnego mieszkania trzeba najpierw dokładnie ocenić posiadaną sytuację finansową. Jest to zbyt ważna decyzja, żeby była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest poszukiwać podobnych ofert, ponieważ ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym czasie.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather