Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu powinniśmy poznać kilka istotnych faktów

Wykonanie elewacji domu jest bardzo istotne. Musimy jednak wybrać najwyższej klasy materiał oraz sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym rodzajem elewacji w naszym kraju wydaje się być tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Jednak jest w błędzie ten, kto mówi, że istnieje jedynie jeden typ tynku. Mamy ich przynajmniej kilka. Poza tynkiem możemy również wykonać elewację z kamienia albo drewna. Jednak powróćmy do początku. Dobrze położona elewacja to ważna najważniejsza sprawa. Powinniśmy zatem zatrudnić doświadczonych fachowców. Nie powinniśmy w tej sprawie oszczędzać.

Jeśli poszukujesz podobnych wiadomości, co te omówione w naszym tekście, to w artykule (http://aluzarodekor.pl/oferta/roletki-rzymskie/) zamieszczonym tutaj na pewno je znajdziesz.

Za nasze skąpstwo będziemy musieli potem zapłacić podwójnie, gdy będzie trzeba po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do zadania, jak należy. Jeżeli postawimy na tynk, to można wybrać przykładowo akrylowy, mineralny lub silikonowy. Pierwszy bywa bardzo elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Wobec tego nie poleca się go na domy, które zostały ocieplone wełną mineralną. Kolejny jest najtańszy. Jednak nie ma możliwości do utrzymania trwałego Koloru. Zatem zazwyczaj wykonuje się go w białym lub szarym odcieniu. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niezwykle wytrzymały na brud, zatem stosuje się go zazwyczaj na domach, które są blisko ruchliwych dróg albo dzielnic przemysłowych.

Pamiętajmy, żeby decyzję o wyborze elewacji bardzo dokładnie przemyśleć. Są to dosyć spore sumy i inwestycję takiego typu robi się na bardzo długi czas. Musimy także przemyśleć kwestie pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather