Pokrycie domu – dach wykonany z dachówek. Przeczytaj, jakie masz możliwości

Koniec budowy ścian zawsze związane jest z początkiem kolejnego zadania jakim jest pokrycie budynku. Jest to ściśle związane wiązało przede wszystkim z wyborem porządnego materiału pokryciowego. Obok blachy szybko rosnącą popularnością zaczynają cieszyć się dachówki.

Mający doświadczenie dekarz nie będzie miał problemów z tym, w jaki sposób ułożyć dachówkę oraz jaki rodzaj płytek dachówkowych zastosować. Ciekawą propozycją, która pojawiła się w działających na polskim rynku sklepach, jest zupełnie nowa ceramiczna dachówka Orea. Jest ona odpowiedzią na coraz powszechniejszy trend, a jednocześnie wymóg jaki stawiają projektanci zgodnej ze stylem, nowoczesnym architektury i rewelacyjnie wpasowuje się w nowoczesny styl i to zarówno pod względem dostępnej kolorystyki, jak i formatu. Jakimi cechami cechuje się dachówka Orea?

dach

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Przede wszystkim ten rodzaj dachówek posiada idealnie płaską powierzchnię, a także dość duży format w porównaniu do innych znajdujących się w sprzedaży dachówek (zobacz układanie dachówki ceramicznej). Przez to możliwe jest nadanie całej połaci dachu prostego, a nawet całkowicie minimalistycznego wyrazu, co jest najbardziej pożądane w przypadku nowatorskiego wzornictwa wyróżniającego się prostotą. Jeżeli pragniemy wiedzieć, jak ułożyć dachówkę (bez znaczenia czy będzie to dachówka Orea, czy dachówka starszego typu), dobrze jest poradzić się fachowca – dachówka Orea.

Tak jak w każdej dziedzinie także podczas wykonywania dachu obecne są określone zasady, których trzeba przestrzegać. Przede wszystkim w przypadku używania dachówek zarówno ceramicznych, jak i cementowych konieczne jest ułożenie membrany dachowej, a również odpowiednie przygotowanie rusztu.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawił Cię ów wpis, to na następnej stronie wyszukasz dalsze wpisy na ceniony przez siebie wątek.

Składa się on z łat oraz kontrałat. To na nich w kolejnych etapach montażu będą mocowane elementy tworzące właściwe pokrycie.

Z kolei osoby, które głowią się nad tym jak ułożyć dachówkę włóknowo-cementową, powinny być świadome, że można montować ją również na deskowaniu, które zostało pokryte papą.

Czy szukasz na stronie obejma zaciskowa czegoś niezwykle ciekawego? Zachęcamy więc do następnego tekstu. Trzeba jedynie wejść w podany link.

Elementarnym elementem, który umożliwi stworzenie trwałego dachu jest rzecz jasna odpowiednie przygotowanie przede wszystkim więźby dachowej oraz krokwi. Te dwa elementy powinny stanowić doskonale równą płaszczyznę. Przez to unikniemy powstawania widocznych nierówności na poszyciu wykonanym z dachówek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather