Piękne ogrody zimowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Przy domach budowanych na większych posesjach tworzy się ogrody zimowe i altany. Oprócz tego wolny czas przy domu możemy spędzać również na balkonach oraz w innych dedykowanych do tego celu miejscach.

oranżerie

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Przy stolikach i krzesełkach ogrodowych możemy odpoczywać w czasie letnich upałów szczególnie, jeżeli udaje się postawić je w cieniu drzew. Bardzo często w okolicach takich stolików stawiany jest także grill, na którym można upiec kiełbasę i różne gatunki mięsa. Wiele polskich rodzin aktualnie nie wyobraża sobie innego sposobu na zorganizowanie rodzinnego w trakcie lata, niż przy grillu. Jednakże pewną niedogodnością dotyczącą ustawień ogrodowych stolików jest fakt, że trzeba je zabierać do domu w momencie, gdy domownicy zobaczą nadchodzącą burzę, gdyż wiejący z dużą prędkością wiatr mógłby tego rodzaju stoliki z krzesełkami po prostu porwać. Stąd też spora część osób ogrodowe stoliki wystawia również na większe balkony, jako że można można przy nich bez problemu posiedzieć, a w dużo szybszym tempie będzie można wnieść je do domu. Jednakże, nawet na takich balkonach, nie będzie można posiedzieć podczas deszczu czy zimniejszych dni. Z pomocą w takim wypadku mogą przyjść oranżerie – .
W praktyce najrzadziej przy polskich domach stawia się altany. Wspomniane altany mogą mieć zadaszenie i być umieszczane na pewnym podwyższeniu tak, że trzeba pokonać kilka schodków aby do nich wejść. Altany mogą być również na tyle spore, że można na nich ustawić stolik z narożnikiem i krzesłami. Stąd też w trakcie letnich upałów warto posiedzieć na altanie całymi godzinami nie tylko w trakcie dnia, ale również w nocy. Nawet w zimie można wyjść na wspomnianą altanę aby podziwiać spadający śnieg, jednakże altana nie jest przystosowana do tego, aby siedzieć na niej podczas większych mrozów. Korzystnym rozwiązaniem są wtedy ogrody zimowe. Są to pewnego rodzaju domowe przybudówki, które są oszklone i mogą być ogrzewane przy wykorzystaniu ciepła słonecznego, ale można w nich instalować też domową instalację cieplną.

Zobacz też –

Dzięki temu oranżerie stanowią ozdobną część domu, a równocześnie można w nich siedzieć bez względu na porę roku. Znajduje się w nich miejsce na stół jadalny i meblościankę, krzesła i narożnik a także telewizor i radio.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather