Odbiór mieszkania bywa tak istotną sprawą, że nie wolno wizyty u dewelopera odkładać na ostatnią chwilę

Nowoczesne mieszkanie pozostaje obiektem marzeń wielu młodych małżeństw. Chociaż nie wszystkich stać na tego typu luksusy, to rynek deweloperski ciągle się rozwija. Zanim jednak przyszli właściciele otrzymają do rąk klucze, bywają zmuszeni dopełnić wszelkich formalności. Jak się jednak okazuje, kwestia owych formalności jest o wiele bardziej skomplikowana, niż należałoby sądzić. Wedle porzekadła, im głębiej w las, tym więcej drzew.

mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zabrać się za odbiór techniczny mieszkania od dewelopera
Przypatrzmy się zatem z bliska niektórym aspektom związanych z oddaniem nowych lokali mieszkalnych do użytku. Odbiór mieszkania kojarzy się nam przede wszystkim z sytuacją, gdy sprawdzamy stan, w jakim pozostaje mieszkanie. Nikt przecież nie pragnie kupować kota w worku, co notabene, jest jak najbardziej wytłumaczalnym krokiem. Na wstępie trzeba zobaczyć, czy mury są w dobrym stanie, tzn. czy gładź jest równo położona. A to najlepiej skontrolować w nocy, przy sztucznym świetle. Warto także przeprowadzić kontrolę tych z pozoru najmniej awaryjnych elementów, czyli np. chociażby to, czy w gniazdkach jest prąd. Bądź co bądź odbiór mieszkania jest bardzo istotną sprawą, której nie warto bagatelizować.
Odbiór mieszkania od dewelopera to identyczny temat, więc i w takim przypadku obowiązują wspomniane wyżej reguły postępowania. Żeby w przyszłości nie pluć sobie w brodę, rozsądniej na spotkanie z deweloperem wybrać się przynajmniej we dwie osoby – przecież dwie pary oczu zauważą więcej szczegółów niż jedna.

Podobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeśli tak, poznaj dodatkowe zagadnienia, jakie z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

A dokładność pozostaje w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Jeżeli protokół odbioru zostanie już podpisany, to zgłoszenie ewentualnych reklamacji, czyli awarii, jest sprawą trudną do realizacji.

blok

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie – odbiór techniczny
Dla wybranych osób odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest na tyle ważny, że zaplanowane spotkanie na pewno się nieco wydłuży. Jeżeli przyszły właściciel ma bzika na punkcie detali, to na wizytę przyjdzie ze skrzynką narzędzi. I właściwie nic w tym dziwnego, bo w końcu jest to odbiór techniczny. A jakie narzędzia zabrać ze sobą? Najlepiej poziomicę. Dzięki niej możemy sprawdzić to, czy mury są proste bądź czy tynki są równe. Sporą uwagę należałoby przywiązać do posadzki. Jeśli panele będą niewłaściwie zamontowane, to przyszli posiadacze M3 będą mieć wielkie kłopoty z ustawieniem szafek – różnica poziomów sprawi, że np. szufladki albo drzwi nie będą się domykać. Więcej informacji: www
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather