Wybór ogrzewania

Ogrzewanie jest zdecydowanie ważna sprawą. Dobrze je zaplanować już w czasie projektu domu. Warto tak je przemyśleć, by opłaty po zimie nie przyczyniły się do ataku serca. Zdecydujmy się na rodzaj ogrzewania i kaloryferów. Montaż centralnego ogrzewania w domu nie jest wcale prostą sprawą.

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Dobre ogrzewanie pozwala momentalnie ogrzać pokoje, niedużym sumptem. Dobrym wyjściem jest oczywiście miejskie c.o., dobrze znane głównie w blokach. Wiele domów w mieście używa z niego. Kolejne opcje to gaz i prąd, przy czym ogrzewanie na prąd jest raczej najdroższe. serwis pieców na gaz używane jest w nowych blokowiskach i domach – zdaje egzamin, gry jest dobrze rozplanowane.

Rodzaje grzejnikówOpcji jest wiele i zdecydowanie lepiej włożyć pieniądze w cały system ogrzewania niż w rachunki. Liczy się nie tylko design, ale głównie budulec. Powinny posiadać sporą moc, by emitowały ciepło wszystkie pokoje, w którym są zainstalowane.

Grzejniki stalowe odróżniają się największą mocą. Są montowane zazwyczaj, mimo że mogą korodować i lubią się zapowietrzać. Stalowe grzejniki panelowe coraz częściej montuje się w w domach. Można je dostać w wielu rozmiarach. Najlepsze miejsce na każdy grzejnik jest zazwyczaj pod parapetem. Ostatnio popularne są grzejniki z aluminium, ale tych nie da się spajać się z instalacją z miedzi.

łazienki, umywalki, wanny

Decyzja o instalacji ogrzewania wymaga wskazówek ekspertów, bo to bardzo skomplikowana sprawa. Jeżeli więc nie masz pojęcia, czym są kotły kondensacyjne, a przepływowy ogrzewacz wody to jak kosmiczny statek – poradź się ekspertów.

Ciepła podłoga
Zdecydowanie więcej ludzi montuje ogrzewanie podłogowe, które naturalnie trzeba zaplanować dużo wcześniej. Taki grzejnik stworzony jest z rur ułożonych pod parkietem lub pod glazurą. To świetne opcje do łazienki, bo tam lodowata podłoga (polecamy podłogi drewniane) z płytek najbardziej przeszkadza. Tak samo montuje się kaloryfery ścienne, ukryte pod tynkiem. W tym wypadku nie bez znaczenia jest izolacja ścian, która warunkuje dobre sprawowanie się tego typu ogrzewania.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather