Mieszkanie czy dom?

Z pewnością każdy zauważa jak szeroko rozwinięty jest handel developerski i jak w dalszym ciągu się rozrasta. W miastach zaczyna powoli brakować miejsca na kolejne, współczesne projekty. Dookoła nas osiedla domków bliźniaczych, osiedli mieszkaniowych, odgrodzone apartamenty w pilnie strzeżonej strefie.

Kupno czy wynajem mieszkania?

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl

Niedługo nawet niewielki, zalesiony element ziemi zostanie przeznaczony pod zabudowę, a przecież dla mieszkańców znacznych miast, których nie stać na częste wyjazdy poza granice miasta, bardzo ważne są okolice gdzie mogą wraz z rodziną czy przyjaciółmi wybrać się na przechadzkę i chociaż przez chwilę odciąć się od wrzawy miasta. Niestety developerzy nie zwracają uwagi na takie zwyczajne sprawy, dla nich liczy się przede wszystkim zysk.

Interesujący jest jednakże fakt, że takie projekty inwestycyjne pomimo kryzysu są korzystne. Wiele rodzin po prostu nie stać na zakup nowo powstałych mieszkań i dla nich najprostszym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest jego dzierżawa, dlatego wielokrotnie mamy do czynienia się z pustymi, nie do końca zasiedlonymi nowo wybudowanymi osiedlami. Ludzi nie tylko zniechęca koszt, ale również wielokrotnie złe wykonanie, brak indywidualnego miejsca parkingowego a także po prostu miniaturowy balkon (sprawdź balustrady balkonowe) lub nawet jego brak. Osoby, które decydują się na tak dużą inwestycje za tak ogromne pieniądze chciałyby aby ich własne miejsce zamieszkania było bez wad. Planując jego zakup warto przemyśleć jednak czy nie korzystniej przeznaczyć kapitał na ziemię i budowę wolno stojącego domku gospodarczego.

Dom czy mieszkanie w bloku?

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Coraz częściej rodziny decydują się na życie poza miastem, w ciszy i spokoju, a pomimo zatrudnienia w samym sercu miasta, mając do dyspozycji własne auto w szybkim tempie i łatwy sposób można do niej dojechać. Jest wiele zalet w posiadaniu prywatnego domu. Brak sąsiadów za ścianą, pokaźny metraż, możliwość posiadania przeróżnych zwierząt, a w szczególności własny ogród, o którym możemy jedynie fantazjować, mieszkając w blokowiskach. Swój prywatny zielony teren, możemy zaaranżować w dowolny sposób, standardowo lub z fantazją.

Przy aranżacji ogrodu warto przeanalizować możliwość realizacji wielu ciekawych pomysłów. Własna altanka z miejscem na ognisko, zabarwiona na ciemnobrązowy kolor i ozdobiona dookoła barwną taśmą led, zapewni niebanalny wygląd, a tym samym funkcjonalność.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź (https://mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/) do omawianego problemu i kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj.

Niewielki skalniak, obok duża huśtawka i małe oczko wodne, w którym znajdować się będą wielokolorowe gatunki ryb, to następny zbiór rzeczy, które spowodują zazdrość w oczach naszych sąsiadów. Należy mieć na uwadze także ogrodowe oświetlenie żarówkami led, które niewątpliwie rozświetli drogę w długie, wiosenne wieczory w gronie przyjaciół.

Istnieje wiele możliwości, które zrealizować można dzięki szerokiemu asortymentowi hurtowni ze sprzętem ogrodniczym, w tym przypadku ograniczać nas może wyłącznie nasza fantazja i nakłady pieniężne.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather