Markizy spiszą się nie tylko jako zadaszenie sklepików

Przeanalizujmy czy nie sprawdzą się w naszym domu markizy

Nie zawsze mamy możliwość zamontować rolety, aby ochronić się przed słońcem, czasem chcemy przed nim osłonić nie tylko okna mieszkania, ale także określony fragment przed nim, jak np. taras albo balkon. W takich przypadkach najlepszym pomysłem będzie zastosowanie markizy, możemy samodzielnie zdecydować w jakiej szerokości oraz długości jest nam ona potrzebna, a dzięki poziomemu wysuwaniu się, które może również odbywać się delikatnie po skosie, możemy zasłonić nią każdą powierzchnię.

markizy

Źródło: flickr.com

Taka markiza ma szansę być wysunięta całkowicie, albo jedynie troszkę, tak by oferowała cień w konkretnym miejscu, dlatego świetnie spisuje się na balkonach, gdyż sprawia że okna są w cieniu, ale jednocześnie nie są niczym zasłonięte, więc wszystko mamy szansę zobaczyć.

Tkanina jest niesamowicie solidna

Trzeba zaznaczyć, że płótno z którego jest ona wykonana jest naprawdę solidny, a więc nawet kiedy nie zwiniemy jej w czasie deszczu, to i tak się nic z nią nie stanie, więc jeżeli posiadamy coś na balkonie albo tarasie oraz nie pragniemy aby zmokło, to na okres deszczu możemy ją nawet specjalnie rozwijać. Co więcej markiza zazwyczaj jest zrobiona z barwnej tkaniny, która jeszcze ozdobiona jest różnymi wzorami, a to spowoduje, że w prosty sposób mamy szansę ożywić kolorystycznie otoczenie wokół nas, a nawet dopasować ją do wyglądu otoczenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest to,

markiza w ogrodzie

Źródło: flickr.com

byśmy zatroszczyli się o jej dobry stelaż, tak by okazał się w stanie ją utrzymać nawet jeżeli będzie wysunięta na całkowitą długość i będzie padał deszcz albo zawiewał wiatr.

W domu również może posiadać zastosowanie

Nie jednemu taka markiza skojarzy się prawdopodobnie z zadaszeniem nad sklepem, które wysuwa się w upalne dni, jednak jak się okazuje takie rozwiązanie świetnie sprawdza się również w domu, dlatego trzeba o nim pomyśleć, jeżeli chcemy do ochrony przed słońcem czegoś, co będzie w stanie zasłonić znaczniejszą powierzchnię niż samodzielne okna, lecz równocześnie nie chcemy montować daszku na stałe.

Jeżeli prezentowana kwestia Cię naprawdę intryguje, to bez grymaszenia kliknij tu – to bardzo wiarygodna strona (https://www.doskonalewnetrze.pl/remonty-domow-mieszkan/), która także Cię zaciekawi!

odłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/parkiet-debowy/)Taka markiza jest tania, funkcjonalna i się ją składa, więc może okazać się tym, co jest nam naprawdę konieczne.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather