Jakie są popularne metody finansowania kupna nieruchomości, jakie plusy będzie miał leasing mieszkań.

Pośród klientów najchętniej wybieraną formą finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Posiadają one całkiem spore zalety, chociaż ostatnio ich dostępność trochę się zmniejszyła przez zaostrzenie kryteriów przyznawania. Tym sposobem można sfinansować zakup domu czy mieszkania w prawie pełnej wysokości transakcji, resztę należy dołożyć z własnych środków. W przypadku kredytów hipotecznych normą jest, że właścicielem mieszkania będzie osoba która taki kredyt bierze, a na hipotece jest wpisany bank.

leasing na mieszkanie

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Lokal stanowi zabezpieczenie transakcji, więc przez to klienci dostają korzystne oprocentowanie, znacznie niższe niż w przypadku zwykłych kredytów. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć leasing na nieruchomość, szczególnie pośród firm. Na zachodzie przy jego pomocy finansowane jest koło połowy tego typu transakcji, u nas tego typu statystyki znacznie gorzej się prezentują, ale powoli się to zmienia. W wielu przypadkach z leasingu korzystać zaczynają osoby indywidualne, ponieważ jego koszty są porównywalne z kredytem, a jednak ma kilka istotnych zalet. Jaki pierwszą warto wymienić łatwość uzyskania. W przypadku kredytów konieczne będzie dostarczenie bardzo dużej ilości dokumentów wiążących się z nieruchomością i zarobkami. W przypadku leasingu formalności jest znacznie mniej, przez to, że właścicielem lokalu bez przerwy pozostaje leasingodawca, to całkowicie odpadnie strona związana z nieruchomością. Znacznie prościej będzie również jeśli chodzi o stronę finansową, tu także nie są przeprowadzane tak dokładne kontrole poziomu zarobków.

Interesują Cię dane na ten temat? To bardzo dobrze, gdyż mamy oryginalny artykuł (http://www.ecconstruction.pl/budowa-domow/), który ma jedynie informacje, których teraz potrzebujesz.

m

Autor: Jakob Montrasio
Źródło: http://www.flickr.com

Typowy leasing mieszkań działa w taki sposób, że leasingodawca będzie je udostępniać swoim klientom do użytku w oparciu o umowę, a ci w zamian zobowiązują się do regularnego opłacania rat. Przy firmach dodatkowym ułatwieniem będzie fakt, że przez to mają one dużo prostsze rozliczenia księgowe. Decydując się na taką opcję trzeba tylko pamiętać o tym, że formalnie jako właściciel lokalu figuruje leasingodawca, tak więc trzeba tu stawiać na sprawdzone, rzetelne podmioty. Zobacz: leasing obiektów mieszkalnych.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather