Tag: Kosztorys

Kosztorys

System kosztorysu gorąca – a więc, w jaki sposób podzielić koszty grzania?

W jaki sposób rozdzielane bywają ceny ogrzewania dostarczane do budowli wielorodzinnych? Nie wiesz? Przeczytaj nasz artykuł!
Rozliczanie ciepła (w inny sposób jest możliwość je przezwać „opłatą za ciepełko”) – to nic innego jak obliczenie z dobrze naszym osobom znanych ciepłomierzy (ich fachowa nazewnictwo to jest układ pomiarowo-rozliczeniowy), które ukazują, jak dużo za konkretny okres „pobraliśmy” ciepła.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Znaczenie rzeczoznawcy jest bardzo istotna w procesie budowy

Wybierając rzeczoznawcę majątkowego, jakiemu chcemy zlecić oszacowanie wartości nieruchomości, zadbajmy by zatrudnić profesjonalistę w swojej branży. W związku z tym, iż na rynku rzeczoznawców obserwujemy zwiększoną podaż niż popyt, nie dziwi, że w temacie rzeczoznawca budowlany Warszawa, podobnie jak duże miasta w naszym kraju oferują wielu rzeczoznawców.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Kosztorys budowlany – czy mogę zrobić go samodzielnie czy potrzebuję pomocy profesjonalistów?

Dla wielu osób własny dom to cel, do którego warto dążyć w życiu. Jeżeli mamy małe mieszkanko w bloku, najczęściej myślimy o tym, aby przeprowadzić się do czegoś o większym metrażu, bez sąsiadów (uciążliwych lub mniej). A może z ogrodem i z miejscem do zabawy dla maluchów? Jeżeli ktoś spędził całe dzieciństwo w dużym domu, a jako osoba dorosła musi na trochę przenieść się do mieszkania, to pewne, że będzie tęsknił za niezależnością i komfortem domu. Można kupić dom bezpośrednio od dewelopera, można podjąć się samodzielnej budowy z wykorzystaniem zgromadzonych środków finansowych na wybranej i kupionej przez siebie działce.

Read More

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather