Jakiego rodzaju urządzenia mogłyby zasilać generatory i na co trzeba zwracać uwagę kupując agregat?

Przerwy w dostawie energii elektrycznej zdarzają się bardzo często. Czasami również jedziemy na działkę, a w tamtym miejscu także chcielibyśmy skorzystać z urządzeń elektrycznych.
Agregaty prądotwórcze mogłyby posiadać różne zastosowanie.

Gdy wybieramy generator prądotwórczy, powinniśmy się również kierować bezpiecznym napięciem dla podpiętych sprzętów. Odbiorniki jednofazowe będą sprawdzały się nade wszystko przy sprzętach, których napięcie maksymalne to 230 V. Będą to w tym przypadku urządzenia do kuchni oraz ogrzewanie elektryczne. Odbiornik jednofazowy bardzo z przyjemnością jest wybierany na kemping. Gramatura jego zazwyczaj jest niska, więc jest prosty do przewożenia. Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się maksymalnym napięciem 400 V. To oznacza, że można podłączyć sprzęty o większej mocy. Taki agregat prawidłowo będzie funkcjonował nawet w takiej sytuacji, gdy podłączymy pracującą ciągle lodówkę. Do takiego agregatu możemy także podłączyć jedno- i trójfazowe odbiorniki.
agregaty

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
lustra
Podstawowa sprawa, to typ urządzenia, jakie podłączamy do agregatu. Należy tu odróżnić moc awaryjną, od mocy nominalnej czyli mocy stałej. Moc awaryjna tyczy się sytuacji, w jakich ma miejsce nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej i wiąże się to ze zmiennym obciążeniem. Agregat zwykle może funkcjonować w trybie awaryjnym do 500 godzin w ciągu roku. Moc ciągła jest związana ze stałym wykorzystaniem agregatu. W tego typu sytuacji jest to zazwyczaj jedyne źródło energii elektrycznej. W wypadkach szczególnych jest prawdopodobne małe przeciążenie, które nie jest prawdopodobne w wypadku mocy awaryjnej. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy generator wyposażony jest w automatyczną stabilizację napięcia zatem AVR. Dzięki tej stabilizacji podpięte do generatora urządzenia nie będą narażone na przepalenie.

Niezwykle interesującą funkcją jest także automatyczne włączanie się agregatu energii elektrycznej w wypadku awarii. Dzięki temu nie będziemy odczuwać przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Jeżeli szukasz innych danych na prezentowany temat, to również rzuć okiem na ogrodzenia panelowe producent analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Sprzęty, które są na to niezwykle wrażliwe nie będą uszkodzone.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather