Jakie składniki mają w składzie kosmetyki naturalne oraz dlaczego warto je stosować?

Ostatnio możemy zauważyć trend na stosowanie ekologicznych kosmetyków bez chemii.
Trzeba zacząć od tego, że znaczna część alergenów oraz trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.
Mogłyby one posiadać działanie drażniące na cerę oraz mogłyby mieć niepożądane lub toksyczne działanie na skórę. Natura mówi nam, żeby żyć w harmonii z nią oraz stosować kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych wykorzystuje się nie przetwarzane w chemiczny sposób materiały roślinne oraz mieszanki, które pochodzą od zwierząt żywych. Jest to przykładowo mleko oraz inne przetwory albo produkty pszczele. Takie kosmetyki nie posiadają także mieszanek nieprzetworzonych chemicznie czyli surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz błota. Kosmetyki naturalne nie powinny mieć w składzie również sztucznych barwników oraz konserwantów.

Intryguje Cię problematyka poruszana w tym wpisie? Poznaj poza tym też inne podobne treści – po prostu wejdź tutaj producent ogrodzenia panelowe.

Niezwykle dużo z substancji, które dopuszczone są do użytku w kosmetykach, może powodować podrażnienia cery.

fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby posiadał formę kremu, wymaga emulgatorów zatem elementów, które stworzą tą konsystencją. Przez to, że te emulgatory w tym kosmetyku być muszą, nie muszą być one wbrew pozorom roślinne. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych musi być fakt, że wytwórca takich kosmetyków musi umieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady niegroźne oraz nie działają drażniąco na skórę. Naturalnie dziś jest możliwość wyboru kosmetyku, który jest rzeczywiście naturalny oraz bez chemii.

Nie spotkamy dziś wytwórcy, który pozwala sobie na ryzyko, że po upłynięciu roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie ten towar i okaże się, że będzie on popsuty oraz spowoduje podrażnienia lub reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się tego typu firmy, które deklarują, że trwałość preparatu do pielęgnacji ciała to miesiąc albo dwa mies. także po otwarciu opakowania.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather