Jak zabezpieczyć budynek przed pożarem?

czasami starczy chwila nieuwagi, by z domu zostały nam jedynie osmolone ściany, sadza oraz przesiąknięte dymem odzienia. Co czynić, by ochronić dom przed pożarem?
Chyba nikt nie kocha patrzeć, jak płoną jego ulubione odzienia lub starannie dobrany kobierzec.

Pożar potrafi rozprzestrzenić się w domu niezwykle szybko, drażniąc drogi oddechowe a także pokrywając mury mieszkanka sadzą. Zadbaj o bezpieczeństwo mieszkania i ochroń się przed niszczącym żywiołem, zanim zrujnuje cały Twój dobytek. Czasami wprowadzenie zaLEDwie paru zmian wystarczy, by uniknąć nieplanowanej tragedii.

pożar

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Rozpocznij od przejrzenia wszelkich instalacji elektrycznych oraz gazowych, jakie są najgroźniejszą przyczyną domowych pożóg. Gdy nie będziesz sprawdzać ich regularnie, możesz być pewien, iż Twój budynek spłonie jak dom (panel ogrodzeniowy drewniany) z kart. Wystarczy zwarcie instalacji elektrycznych spowodowane spięciem w lodówce czy innym sprzęcie AGD. Można również „spalić domek”, pozostawiając przyrządy elektryczne nie wyłączając ich. Każdorazowe sprawdzenie czajnika i kuchenki po ich użyciu z pewnością obniży zagrożenie zapalenia. Istotne jest również dogłębne czyszczenie przyrządów w kuchni, bo pozostający tłuszcz jest łatwopalny. Jeśli kochasz palić w łóżku, przed zaśnięciem zgaś papieroska wodą, zaś później wrzuć niedopałki do kubła. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj żarzących się przedmiotów w sąsiedztwie zasłon albo firanek. Na ogół nieświadomymi twórcami pożaru są dzieci. Monitoruj, aby pozostawione bez opieki, nie bawiły się samotnie w sąsiedztwie niebezpiecznych obiektów takich jak dla przykładu zapałki albo gaz.

Skryj wszelakie łatwopalne produkty (farby, rozpuszczalniki) do odrębnego zbiornika bez dostępu powietrza. Zachowaj ostrożność także przy robotach remontowych takich na przykład jak spawanie jak też szlifowanie.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather