Jak wygląda montaż paneli wykonanych ze szkła i gdzie one mogą być wykorzystane?

Przeważnie panele szklane można było napotkać w kuchni lub w toalecie, gdyż w tych przestrzeniach dobrze sprawdzają się jako odpowiednik płytek. Jeszcze częściej można je napotkać w salonie, w sypialni czy w pokoju dziecięcym.
Gdy już panel szklany będzie zamówiony, to należałoby mieć świadomość w jaki sposób musi przebiegać proces montażu takiego panela, żeby mieć pewność, że wszystko było zrobione w odpowiedni sposób.

panel szklany

Autor: iStock
Źródło: iStock

Miary są wykonywane za pomocą mierników laserowych, które zezwalają wyłapać nawet najmniejsze nierówności niezauważalne dla oka. Od wymiarów wnęki należy odjąć odpowiednie luzy czyli trzeba odjąć po kilka milimetrów, żeby panele swobodnie wchodziły w konkretne miejsce. Profesjonalni graficy dopasują dobrane motywy do wymiarów paneli w rozmiarze rzeczywistym. Każdy z projektów realizowany jest osobno po uwzględnieniu pierwotnej aranżacji pomieszczenia. Jest również możliwość dopasowania Kolorystyki panelu do odcienia wystroju wnętrza przykładowo pod odcień boazerii lub ściany.
Szklane panele (układanie paneli poznań) wykonane są ze szkła spełniającego normy bezpiecznego szkła CE. Laminuje się je wielowarstwowo w specjalnym piecu próżniowym w niezwykle wysokiej temperaturze. W skład laminatu po kolei wchodzą folia z wydrukiem, wysokiej jakości folia transparentna oraz tafla szkła. Wszystko w następnej kolejności zostaje oklejone dokoła, aby do środka nie dostały się jakiekolwiek brudy. W taki sposób przygotowany wypał jest wkładany do gorącego pieca na ok. dwie godziny. Folia transparentna rozpływa się i zgrzewa na stałe grafikę ze szkłem. Towary ze szkła powinny być transportowane pionowo i powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed stłuczeniem lub obiciem w czasie jazdy.

Przeszkoda w drodze paneli do lokali są wąskie klatki schodowe, ciasne zakręty i windy. Panele szklane to znaczna powierzchnia z małymi cięciami oraz łączeniami, dlatego też instalacja tego typu paneli nie zajmuje długo i jest czysta.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather