Jak ewoluują aglomeracje w Polsce

Polskie miasta naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze niedawno, w początkach dziewięćdziesiątych wyglądały jak czarno-białe zdjęcia, szarzyzna bowiem panoszyła się w każdym miejscu. Lata lekceważenia i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, że nawet dzisiaj dostrzegalne są te minusy.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże, współcześni architekci też dość często nie rozpieszczają nas swoją wyobraźnią. Jest nudno i bez koncepcji. Niemniej, jest trochę lepiej, na pewno ładniej i schludniej.

W każdym państwie są pewne niedociągnięcia, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (kiedy trochę gdzieś pomieszkamy zauważymy denerwujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednak my jako Polacy musimy wstydzić się raczej od razu. Relikty dawnych czasów, a także nowe budownictwo – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane rażą swoją beznadzieją. Podobnie, galerie handlowe, wiele z nich wygląda po prostu okropnie, są zlokalizowane w niedobrym miejscu, a jednocześnie „zabijają” mniejszy handel. Sprawdź też:

Co jednocześnie ciekawe, w tym szaleństwie jest jakaś metoda, ponieważ faktycznie

Budynki o oryginalnej budowie

Autor: Rob Deutscher
Źródło: http://www.flickr.com

wiele projektów zasługuje na szacunek. Zostając w temacie galerii handlowych, musimy powiedzieć o fantastycznej inwestycji we Wrocławiu – odnowiona Renoma to prawdziwa perła architektury.

Ten prezentowany tekst jest bardzo interesujący? Więc odszukaj więcej tutaj (https://hotelepark.pl/poznan/kontakt), aby odkryć jeszcze więcej faktów na opisywany temat.

To prawda, postawiona jeszcze przed wojną, za czasów, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), lecz w kilku ostatnich latach podupadała, jednak perfekcyjna renowacja spowodowała, że budynek ten zyskał drugie życie. Tak samo przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jedna z budowli Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat projekt to bardzo współczesne dzieło, wybudowane od podstaw.

Jeśli dowiesz się o posiadającej fascynującą Ciebie treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których pobiera ona dane.

Powstałe od zera zachwyca specjalistów z wielu krajów. Dodatkowo, wielkie ośrodki miejskie zdecydowanie poszerzyły swoją ofertę w zakresie miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko sprawia, iż oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Tak samo, dostęp do powierzchni biurowych, gdzie można prowadzić szkolenia, lokale biurowe, coraz bardziej nowoczesne, klimatyzowane i z dostępem do internetu- sprawdź tutaj. W dużych ośrodkach miejskich osiągalne są także szkolenia, które prowadzone są w fantastycznych, na najwyższym poziomie, warunkach (przykładowo, sale konferencyjne we Wrocławiu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather