Jak pielęgnować drewniane posadzki?

Należycie pielęgnowana posadzka drewniana będzie wyglądała elegancko jak też świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, że będzie się o nią należycie dbało oraz stosowało stosowne środki.

blachy

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Do codziennego czyszczenia drewnianej podłogi starcza używanie szczotki, odkurzacza lub nieco wilgotnego mopa. Do mycia posadzki powinno się stosować należytych dla typu podłogi i sposobu jej wykończenia środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Preparaty do pielęgnacji posadzek lakierowanych powinny mieścić syntetyczne preparaty pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do konserwacji nawierzchni olejowanych powinno się natomiast stosować oleje – strona internetowa – do drewna- (saicos). Dla zachowania pięknego wyglądu posadzek z drewna ważne jest, aby ani woda, ani piach, nie miały z nią długiego kontaktu. Piasek uszkadza lakier (sprawdź lakier bezbarwny do drewna) i wierzchnią powłokę drewna. Z kolei drewno po długotrwałym zetknięciu z wodą może nabrzmiewać, co w efekcie prowadzi do defektu nawierzchni desek. Warto mieć na uwadze, iż systematyczne używanie właściwych środków pielęgnacyjnych sprawia, iż podłoga będzie w wyższym stopniu odporna na zniszczenie oraz zabrudzenia.
lazura do drewna

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Fabrykanci podłóg drewnianych mają w swej ofercie też środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych tj. lazura do drewna- (lazury do drwna). Specyfik odświeża pokrytą lakierem, popsutą warstwę wierzchnią, tworzy dodatkową warstewkę ochronną a także zapewnia jednolity wygląd całej powierzchni.

By nanieść produkt na powierzchnię podłogi, powinno się ją wcześniej umyć przy użyciu środka przeznaczonego do czyszczenia lakierowanych podłóg.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather