I hartowane, i to zwyczajne szkło jest wykorzystywane nie tylko do dekoracji domowych wnętrz, lecz także do ich wyposażania

Gdy na początku zeszłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego pomysł 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Rzecz jasna obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało praktyczne, ale pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach supernowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa znakiem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie jest twarde jak stal.

Schody szklane

Autor: Rintal Polska
Hartowanie szkła to proces, który byłby w stanie wyjaśnić najprawdopodobniej każdy nastolatek. Zupełnie jak w przypadku wszelkich stopów żelaza, dany surowiec nasamprzód należy rozgrzać do wysokich temperatur. Następnie rozgrzane do czerwoności tworzywo bywa schładzane. W efekcie takich działań zahartowany materiał nabiera kompletnie nowych właściwości fizycznych – a mianowicie, nade wszystko staje się twardszy, lecz na tym nie koniec – przykładowo tafla szkła hartowanego po upadku na twarde podłoże rozbije się na drobiny o nieostrych krawędziach, a więc trudniej się będzie nimi skaleczyć, o czym doskonale bardzo dobrze wiedzą wytwórcy szyb do samochodu.

Jednakże z dobrodziejstw, które wynikają z takiego właśnie sposobu obróbki, korzysta nie tylko przemysł motoryzacyjny. Z racji tego że szkło wskutek hartowania staje się bardziej wytrzymałe, zatem można go śmiało użyć w budownictwie. Jednak z takiego prefabrykatu można konstruować nie tylko barierki na taras albo antywłamaniowe szyby okienne. Szklane schody na pewno staną się ozdobą supernowocześnie urządzonego lokalu mieszkalnego – bywają one bardzo trwałe i łatwe do czyszczenia, ale w istocie o ich niezwykłości decyduje przede wszystkim sam wygląd.

Jeśli zafrapował Cię niniejszy tekst, bez ociągania zobacz inne uwagi na temat prezentowanej tematyki – one również okażą się dla Ciebie wartościowe.

Więcej na stronie .

Schody

Autor: sara~
Źródło: http://www.flickr.com
Schody szklane wyglądają zupełnie inaczej niż te wykonane z dębowych desek . Jeżeli popatrzeć na nie z z rogu przedpokoju, to zdaje się, że kolejne stopnie są zawieszone w powietrzu. Można także zdecydować się na ciekawe połączenie szkła z drewnem lipowym, a w takim przypadku schodki na drugie piętro będą prezentować się jeszcze bardziej zaskakująco.

Wiedz, że nasze odnośniki (https://www.potocznyokna.pl/) prowadzą jedynie do w najwyższym stopniu ciekawych stron, na jakich odnajdziesz jedynie użyteczne dane.

O pomysłowości posiadaczy domu będzie również świadczyć zamontowanie na stopniach lub obok nich żarówek led – tego typu oświetlenie jest tak stylowe, jak i funkcjonalne.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather