Czym odróżniają się od siebie lasery i jaki dobrać właściwie do usuwania zmarszczek?

Dzisiaj potrafi wykonać cuda. W kosmetyce może usunąć owłosienie czy niechciane tatuaże. Może zrobić wszystko to, z czym dotychczasowe metody nie mogły sobie poradzić.

dom drewniany

Autor: otoDom.pl
Źródło: otoDom.pl
Poczytaj o jego typach.
substancje

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
W kosmetyce laser można by dzielić w zależności od typu laserowego źródła, jakie dane urządzenie wykorzystuje. Źródłem światła takiego Urządzenia mógłby być gaz, półprzewodnik albo ciało stałe. Światło wytwarzane przez narzędzie może oddziaływać na skórę w rozmaITy sposób. Za słabe światło nie da spodziewanego efektu, natomiast jeżeli będzie zbyt silne dla cery, mogą się na niej pokazać ślady lub inne uszkodzenia. Z tego powodu nie każdy laser (polecamy biuro techniczno handlowe bth import stal sp z o o) nada się do robienia dowolnego zabiegu.
Dziś najczęściej stosowany jest laser (zobacz wycinanie laserowe blachy) diodowy. Tu źródłem światła jest dioda. Najczęściej używane są do usuwania trądzika czy trwałego usuwania owłosienia lub zwalczania cellulitu. Można by je również stosować w czasie zabiegów w dermatologicznej chirurgii, np. do usuwania kurzajek, włókniaków czy zmian nowotworowych. Innym często wykorzystywanym laserem jest laser argonowy. Tutaj źródłem światła jest gaz. Jest on często wykorzystywany do leczenia zmian naczyniowych. Wykorzystuje się go przeważnie do usuwania pajączków czy małych jamistych naczyniaków. Następnym rodzajem lasera jest neodymowo-yagowy. Ten stosowany jest przeważnie do likwidacji wszelkich naczyniowych zmian występujących na skórze bez jej uszkodzenia.

W kosmetyce wykorzystuje się go do likwidacji znamion naczyniowych płaskich czy też przemian naczyniowych spowodowanych opalaniem. Jest jeszcze jeden często używany laser. Wykorzystuje on dwutlenek węgla. Przeważnie używany jest do zmniejszania powierzchni blizn oraz do likwidacji nierówności skóry.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather