Czy warto zdecydować się na gotowy projekt lokum mieszkalnego? Czy jest to rzecz dla nas?

Rzeczywiście, oferta zaprojektowanych gotowych domu jest z roku na rok bardziej bogata, a jesteśmy w stanie pośród takich ofert znaleźć domy o całkiem zróżnicowanej architekturze, czyli są domy małe i duże, parterowe oraz z jednym piętrem, jak również z różnymi rodzajami dachów – płaskim albo spadzistym. Czy dobrze jest jednakże decydować się na opcję projekty domów z kosztorysem?

W dosyć wielu sytuacjach jesteśmy w stanie poznać zrealizowany już projekt, czyli to jak nasz dom będzie wyglądał po skończeniu (opcja z kosztorysem). W takiej sytuacji łatwiej jest stwierdzić, czy jest to rzeczywiście to, na czym nam właśnie zależy, czy jest to lokum, którego poszukujemy. Możemy pooglądać dom w przeróżnych opcjach wykończenia, przekonać się jakiego typu zmiany robią jeszcze inwestorzy, a także podpytać czy dobrze się żyje w takim domu.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć inne zajmujące wpisy – wystarczy jedynie na tej witrynie (http://www.zcipajos.pl/oferta/rekuperacja) najechać na umieszczony tam link.

Projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, iż powtarzalność, a także to, iż taki sam dom (projekty lokali użytkowych) posiada nasz sąsiad, dość zniechęca niektórych do wybrania tego projektu. Szczególnie zaś będzie zniechęcał ludzi, jacy chcieliby mieć niepowtarzalny dom oraz wszystkie szczegóły w nim dopracowane po swojemu. Również osoby, które mają całkiem konkretną i dokładnie zarysowaną wizję swojego domu, mogą nie odszukać dobrego dla siebie projektu wśród wykonanych projektów. Z pewnością zaś ci, którzy nie są pewni całkiem jaki typ domu ich interesuje, przeglądając katalog projektów mogą natknąć się na coś, co okaże się dla nich odpowiednie.

Za gotowy projekt często zapłacimy mniejszą kwotę niż za indywidualny projekt, jaki jest robiony na nasze zamówienie. Za gotowy projekt można zapłacić już 1,5 – 3 tysiące złotych. Powinniśmy również mieć świadomość, iż wśród projektów takiego rodzaju możemy odnaleźć projekty domów energooszczędnych, które spełniają dość rygorystyczne wymagania cieplne. Zależnie od tego, czego oczekujemy możemy wybrać taki projekt, albo robić wszystko na własną rękę. Z drugiej strony nie ma potrzeby od razu kupować projektu na cały dom, rozpocząć można od projekt garażu aby przekonać się czy taka forma pasuje nam. Jeśli projekt przypadnie nam do gustu to można myśleć o czymś większym oraz bardziej zaawansowanym, oczywiście o domu.

|

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather