Czy warto posiadać w domu antresolę – atuty takiego rozwiązania

Antresola to doskonały sposób na urozmaicenie przestrzeni we wnętrzu. Zbudowana w wysokim pokoju to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni: można tu urządzić sypialnię, pawlacz bądź miejsce pracy. Ale antresola pojawia się również w projektach nowo powstałych domów wolno stojących w charakterze interesującego rozwiązania przestrzennego, bowiem antresola w domu to niezwykle atrakcyjne rezultaty przestrzenne we wnętrzu.

antresola

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przestrzeń na górze przenika się z obszarem na dole, tak więc taka antresola jednocześnie dzieli i łączy przestrzeń – czytaj więcej. Mieszkańcy jak też goście zyskują oryginalne perspektywy widokowe. Salon można obserwować również z góry. Z półpiętra nie widać wszystkich pomieszczeń na dole, jednak także z parteru dostrzegalny jest tylko fragment górnej kondygnacji. To, co widoczne niezupełnie, zawsze ciekawi. Otwarte schody i balustrada mogą stać się ciekawymi fragmentami mieszkania. Miłośnicy zieleni znajdą tu dobre miejsce dla roślin pnących.

Antresola w salonie oddziela także jego strefy o różnym przeznaczeniu. Nie trzeba zamykać biblioteki za pomocą drzwi – można ją ulokować pod antresolą i to wystarczy, żeby wyznaczyć jej granice. To samo dotyczy kącika telewizyjnego czy aneksu kuchennego. Otwarta przestrzeń wnętrza to lepsza integracja mieszkańców: wszyscy są w zasięgu swych głosów. Dla tych, którzy cenią otwartą przestrzeń oraz życie rodzinne, antresola w domu

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

wydaje się być propozycją wartą uwagi.

Zalety antresoli to nie tylko efekty przestrzenne, czasami też odpowiednie wykorzystanie kubatury domu – ciekawa strona. Obszerny pokój dzienny musi być wysoki, gdyż im przestronniejsze wnętrze, tym powinno być wyższe, by miało korzystne proporcje. Jednakże pomieszczenia w których niekonieczna jest znaczna wysokość, zdecydowanie można podzielić antresolą, by zyskać w ten sposób ponadplanowy metraż.

Konstrukcja taka wiąże się jednak z pewnymi problemami natury technicznej, to znaczy należy należycie zaplanować ogrzewanie antresoli a również pomyśleć o właściwym oświetleniu pomieszczenia pod jak też na antresoli. Trzeba mieć na uwadze, że im dłuższą drogę do przebycia ma światło, tym mniej go dociera do celu. To oznacza, że możemy potrzebować silniejszych źródeł światła oraz dodatkowego oświetlenia.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather